Zuzana Dolinková

Som právnička a primárne sa venujem zdravotníckemu právu. Od roku 2015 zastupujem takmer dvetisíc ambulantných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti v rokovaniach so zdravotnými poisťovňami.

Každý z nás je pacientom a každodenné fungovanie zdravotníctva pociťuje na vlastnej koži. Dlhodobá zanedbanosť tohto rezortu sa dnes podpisuje na tom, že pre pacienta je dostať sa k lekárovi v mnohých prípadoch nadľudským výkonom. Rovnako ako dostať do systému a praxe, vzdelať, vychovať, adekvátne odmeniť a motivovať mladých ľudí. Tento problém sa však netýka len zdravotníctva. Mladí ľudia sú často frustrovaní našou spoločnosťou a jej nezáujmom o nich.

Opakovane som sa presvedčila, že na zlepšovanie vecí, presviedčanie a presadzovanie návrhov a riešení žiaľ veľakrát odbornosť, snaha, či entuziazmus nestačí.

Preto som sa rozhodla presadzovať odbornosť, riešenia a zlepšenia v politike. Chcem, aby ľudia reálne videli a cítili výsledky práce tých, ktorým na nich záleží. Aby dookola nepočúvali len prázdne sľuby, ale aby pre nich pracovali tí, ktorí majú úprimný záujem pracovať pre lepší život nás všetkých. Ja som na túto cestu pripravená a odhodlaná.